Úsvit l skupiny a hudobníci z Komjatíc
 

 

  skupiny/hudobníci z Komjatíc (až po súčasnosť)
(viac informácií o hudobných skupinách z Komjatíc sa dozviete po vydaní knihy Komjatíc)

Tempo (1947-1959)
Hudobnú skupinu založil v štýle jazzu s nižším počtom hráčov v big bande Oto Osina v roku 1947. Členovia skupiny obsadili tieto hudobné nástroje : bicie - Anton Trstenovič; harmonika - Pavol Dragúň; trúbky - Ján Strážovský a Karol Gróf;; saxofón Oto Osina (vedúci skupiny), kontrabass - Elemír Prešinský; husle - Vojech Truchlý. Neskôr pribrali nových členov, časom sa zloženie skupiny trošku pozmenilo. Hudobná skupina Tempo získala časom takú popularitu, že účinkovala od Komárna až po Bánovce nad Bebravou a taktiež v mnohých mestách a okolitých dedinách. Neskôr si kúpili zosilňovaciu aparatúru a mikrofón. Hrávali všetky hudobné žánre od slovenských, českých i zahraničných skladateľov. Na tie časy mala skupina dosť veľkú úroveň a preto v dobrom svetle reprezentovala obec. Asi v rokoch 1953 - 1955 začala účinkovať pod patronátom JRD a zanikla v roku 1959.

 

Dennis And Snakes (1968-1969)
Hudobné teleso založil dnes už "nestor" komjatickej populárnej hudobnej scény Jaroslav Kamenický. Kamenický, ktorý naviazal na vlnu modernej big-beatovej hudby. Repertoár skupiny oslovoval najmä najmladšiu generáciu, ale bol sympatická aj skôr narodeným. Jaroslav Kamenický dopĺňal zahraničný repertoár vlastnými skladbami, ku ktorým skladal i vlastné texty. Tento všestranný hudobník objavil viacerých talentovaných muzikantov, ktorí našli uplatnenie v neskorších komjatických kapelách i v okolí. Hudobníci spolupracovali s niekoľkými nadanými hercami s ktorými počas vystúpení vytvárali kvalitný estrádny program. Skupina hrala v zložení Jaroslav Kamenický - sólový spev (frontman kapely), Daniesl Nosian - rytmická gitara, Milan Horváth - bassová gitara, Jozef Šafár - bicie. Skupina prežila personálne zmeny dôsledkom odchodu členov na vojenskú službu a tak si v skupine zahrali Štefa Imrich - bicie; Miroslav Machata - basová gitara; Mirslova Kriška - rytmická gitara.  Jadro estrádnej skupiny tvorili Miroslav Chovan, Eva Chovanová, Miroslav Machata; Katarína Kanásová a Helena Gúcka. Keďže sa nepodarilo zachovať žiadne dobové fotografie, toto hudobné teleso zostalo iba ako svetlý zjav v mysliach pamätníkov.

Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
(žiadne nahrávky sa nezachovali)
 

Labyrint (1975 - 1977) (predchodca Úsvitu)

Big-beatová skupina bola založená Jaroslavom Kamenickým (sólo gitara), Petrom Polákom (basová gitara)  a Jánom Štepanayom (bicie).

Hrali v tých časoch v dosť netypickom obsadení Jaroslova Kamenický - vedúci skupiny, sólo gitara; Peter Polák - basová gitara; Ján Štepanay - bicie nástroje.

Skupina hrala prevažne vlastné veci z pera Jaroslava Kamenického, ktoré dopĺňala zahraničnými hitmi. Uplatnenie našli najmä na čajových večierkoch, ktoré organizoval vtedy na výbornej úrovni  vtedajší kub SZM pod vedením Jána Hana.

Skupina zanikla odchodom Ján Štepanaya v roku 1977 na vojenskú službu.


Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
(žiadne nahrávky sa nezachovali)
 

Rytmus Komjatice
Skupina svojim repertoárom oslovovala repertoárom hlavne strednú generáciu, preto svoje pole pôsobnosti nachádzala na svadbách. Keďže mala skupina dychovú sekciu, dokázala zahrať široké žánrové spektrum. Napriek tomu jej však najviac vyhovoval ľudový žáner.  Základná zostava z roku 1973 tvorí : Vojtech Kresťanko - frontman, spev; František Otahál - sax; Peter (Anton) Behúl - rytmická gitara; Milan Zeleňák - basová gitara; Vladimír Šulík - bicie. V skupine sa vystriedalo veľa členov ako Jaroslav Kamenický - gitara, Jozef Šafár - bicie, Jaroslav Šilhavík - sólo gitara, Milan Kupecký - klávesové nástroje (Šilhavík a Kupekcý boli tzv. "legionári" zo susednej Lipovej). Podľa zvykov zaužívaných v tých časoch sa hudobná skupina delila na dve časti. Jedna hrala u nevesty a druhá u ženícha. Pri tejto príležitosti si skupina prizývala na pomoc mladého začínajúce bubeníka Jána Behúla.


Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
(žiadne nahrávky sa nezachovali)

Úsvit (1977 - 1982)

Skupina ktorej je venovaná táto stránka. Skupinu založil po odchode zo skupiny Rytmus Jaroslav Kamenický - ako prostriedok na realizáciu svojich myšlienok a názorov na to, ako má fungovať prosperujúca kapela druhej polovice 70. rokov. Medzi zakladajúcich členov patril Peter Polák - bass gitara, Ladislav Učeň - rytmická gitara, Jozef Šafár - bicie, Jozef Strážovský - klarinet a Tibor Perný - ozvučovanie kapely. Kapela Úsvit vznikla v roku 1977 po názvom Beat Club a rozpadla sa v roku 1982. Po zmene názvu došlo aj za socializmu nevídanej mediálnej prezentácii skupiny, ktorú vytvoril vtedajší fotograf ČSTV Pavol Bera, nafotením a vytvorením plagátu skupiny (na tú dobu neobvyklé). Plagát skupiny bol často aj predmetom výhry v zábavových tombolách. Na plagáte bolo využité aj pozadie zo speváckej súťaže Zlatá lýra. Hudobná skupina sa zameriavala na produkciu na tanečných zábavách, svadbách, verejných podujatiach. Repertoár pozostával zo skladieb vtedajšej populárnej hudby, dopĺňanej orchestrálnymi skladbami The Shadows,a aj vlastnými skladbami sólového gitaristu v štýle hudby Chicago (napr. cover verzia známej skladby 25 or 6 to 4 s názvom Zamatové nebo) a pod. Pri produkcii skupiny na svadbách boli produkované "zvykové" ľudové piesne dopĺňané obľúbenými evergreenmi (tango, beguin, rumba atď). Odchodom sólového gitaristu Jaroslava Kamenického a príchodom Jaroslava Šilhavíka z Lipovej pri Šuranoch sa obohatil repertoár o koncertné prevedenie rockových skladieb skupiny KATAPULT (v tej dobe veľmi populárne medzi mladými) ktoré skupina produkovala v rovnakom obsadení (traja hudobníci na pódiu), s veľmi dobrou odozvou u publika. Tu je treba vyzdvihnúť prínos J. Šilhavíka, ktorý ovládal skladby Katapultu- koncertnej verzie LP LIVE 1978 a to gitarovo a spevovo detailne. Na svadobných produkciách boli veľmi úspešné ľudové piesne (aj umelé) vďaka prepracovanému podaniu ľudových skladieb od Moravanky, Boršičanky a pod. Nosnými skladbami, ktoré zaručovali úspech skupiny, však vždy boli aktuálne hity domácej a "dostupnej" zahraničnej tvorby popmusic.. V roku 1981 prišlo k zmene bassgitaristu, ktorého nahradil Ľudovít Kaufman, ktorý pôsobil ako profesionálny hudobník v Nitre a priniesol do skupiny nové spevové úpravy a nové skladby.  V roku 1981 účinkoval v skupine aj druhý saxofonista (alt) Komjatičan, Alexander Horváth pôvodom priženený róm. V tej dobe skupina hrala veľmi dobre prepracované orchestrálne skladby, kde vynikali " dychy " ,napr. aj od ABBy. Okolo roku 1982 odchodom bubeníka na základnú vojenskú službu došlo k rozpadu skupiny Úsvit. Za roky pôsobenia na tanečných zábavách, svadbách či iných akciách kapela natočila len jednu pásku s nahrávkami ich najhranejších songov. Tak vznikol jediný zvukový materiál čo sa po nich zachoval. Preto som vytvoril toto video s mixom songov na kazete (dnes už CD).

Členovia kapely :
Jaroslav Kamenický - sólová gitara, spev
Ladislav Učeň - doprovodná gitara, spev
Peter Polák - bass gitara, spev (neskôr odišiel zo skupiny)
Anton (Peter) Behúl - saxofón, gitara, spev
Ján Behúl - sólový spev, Minimoog (syntetizátor)
Milan Perný - bicie, spev
Tibor Perný - zvukový technik

Jaroslav Šilhavík (2000 †) - sólová gitara, spev
Ladislav Učeň - doprovodná gitara, spev
Peter Polák - bass gitara, spev (neskôr odišiel zo skupiny)
Anton (Peter) Behúl - saxofón, gitara, spev
Ján Behúl - sólový spev, Minimoog (syntetizátor)
Milan Perný - bicie, spev
Tibor Perný - zvukový technik


Last.fm Logo

Diskografia :

Úsvit - 1980 - Úsvit (kapela Komjatice)  (nájdete v položke Čo sme hrali)
???

Úsvit - Úsvit Mix (1979 - 1982)
Link : http://www.youtube.com/v/n5jfv0uM_7c                www.komjatice.sk

Rafael /Spektrum (predtým Dúha)
Podľa Jána Behúla/Štefana Prešinského a Milana Perného

Skupina Dúha bola založená niekedy v r. 1976 -77 (Milan Perný, Igor Machata, Peter Machata a Štefan Prešinský).
Repertoár skupiny tvorili hity domácich a zahraničných autorov, nechýbala ani vlastná tvorba. Hlavným dodávateľom vlastných piesní bol spevák, skladateľ, gitarista a textár Štefan Prešinský. Zložil niekoľko vydarených piesní, ktoré skupina hrávala až do svojho rozpadu. Najväčšie problémy mali s hľadaním basgitaristu. Až konečne našli Petra Machatu. Pôvodný názov bol Spektrum alebo Dúha. Hrávali sporadicky – raz za dva – tri  mesiace, pretože Petrovi rodičia nesúhlasili, aby ich 14-ročný syn hrával po nociach. Milan Perný bol paradoxne od Petra Machatu o děn starší. Najstarším členom bol Štefan Prešinský (vtedy 18 ročný) a Igor Machata mal vtedy 17. "Prvýkrát sme sa predviedli na rozlúčkovej deviatakov, kde sme vystúpili v dvoch blokoch ako hostia skupiny (...a teraz vážne neviem, ako sa tá skupina – predchodca Úsvitu volala ). Zožali sme veľký úspech, lebo sme vážne museli pôsobiť ako rarita", dodal Štefan Prešinský.
Po odchode Milana Perného do Úsvit-u, začal s Dúhou hrať ako bubeník Peter Vaško – vynikajúci človek, ale slabý bubeník (podľa Štefana Prešinského). Toho neskôr na jeho žiadosť vymenili za Petra Bányiho. Odvtedy začali používať názov Rafael. Rafael bola ambiciózna skupina, ktorá začala hrať svetové hity a mala z veľkej časti anglický repertoár. Najväčšie úspechy kapela zaznamenala v čase, keď do kapely prišiel klávesák Gago Vitéz z Fiľakova (dnes už nebohý, v tom čase študent v Nitre ). Po odchode Petra Bányiho na vojnu hral na bicie Ján Behul, ktorý prišiel z Úsvit-u.
Hviezdne obdobie zažila skupina v zostave Igor Machata - solo gitara; Peter Machata - bassgitara, spev; Gabriel Vitéz - klávesové nástroje, Štefan Prešinský - doprovodná gitara, spev; Ján Behúl - bicie.
Skupina ukončila svoju činnosť v auguste 1983, kedy som musel odísť na vojnu pre zmenu Štefan Prešinský.
Skupina sa zameriaval na mladých poslucháčov, podľa ktorých upravovala svoj repertoár. Hrávala koncerty, zábavy, rozlúčkové slávnosti a tiež svadby (z ekonomických dôvodov). Bola taká obľúbená že fanúšikovia chodili ich hudbu počúvať aj na skúšky, ktoré sa niekedy predĺžili až do neskorých nočných hodín. Medzi členmi fan klubu vznikli priateľstvá, ktoré pretrvávajú dodnes.
Niektorý hudobný členovia skupiny sú hudobne aktívny i dnes. Štefan Prešinský hrá v skupine Fosílie, výborný basgitarista Peter Machata hrával dlhšie ruky v skupine Atlantic z obce Hul a ešte aj dnes sa venuje ozvučeniu koncertov a iným hudobným akciám.


Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
Milan Perný & Spektrum - 1978 - 1983 - Archívne záznamy (nájdete v položke Čo sme hrali) ???

Dychová hudba Lipovanka (Anton Behúl)http://www.lipovaobec.szm.sk/files/lipfoksub.htm

Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
(žiadne nahrávky sa nezachovali)

Dychová hudba ELITEX Šuran (Anton Behúl)

Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
(žiadne nahrávky sa nezachovali)

Kvalt (1983 - 1984)

Skupina bola inšpirovaná hudobníkmi zo skupiny Rafael a vznikla na podnet gitaristu Vladimíra Leckéšiho. Zameriavala sa na zábavy ale vedela zahrať i ľudové piesne. Počas svojho krátkeho pôsobenia odohrala i niekoľko rozlúčkových zábav pre ZŠ v Komjaticiach.

Skupina hrala v zložení Vladimír Leckéši - sólo gitara, Miro Križan - basová gitara; Roman Jiránek - rytmická gitara a Štefan Kollár - bicie.

Zánik Kvaltu spôsobil roku 1984 odchod V. Leckéšiho do skupiny Appendix.


Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
(žiadne nahrávky sa nezachovali)

Appendix (1984 - 1986)
Zakladajúci členovia skupiny boli v roku 1984 bassgitarista Štefan Prešinský  a bubeník Ján Behúl, ktorí si prizvali k spolupráci bývalého gitaristu skupiny Kvalt Vladimíra Leckéšiho a hráča na klávesové nástroje, mladého začínajúceho Ľuboša Dojčana z Nových Zámkov. Po prekonaní počiatočných problémov sa chlapcom začalo dariť a pomaly prichádzali objednávky. V rozlete zastavil hudobnú skupinu po roku účinkovania odchod Ľ. Dojčana. Nahradil ho bývalí člen  skupiny Rafael hrajúci na klávesové nástroje Gabriel Vitéz. 
Repertoár skupiny sa zakladal z dobových hitov, klasických ľudoviek a vlastných skladieb Štefana Prešinského. Skupina hrala najmä na svadbách, na ktoré pozývala i saxofonistu Petera Behúla. Zanikla v roku 1986 po odchode Š. Prešinského a J. Behúla. ktorí ušli ochutnať "legionársky chlebík" do Šurian.
Zloženie skupiny : Ján Behúl (vedúci skupiny) - bicie a spev; Štefan Prešinský - basová gitara, spev; Vladimír Leckéši - sólová gitar a Ľuboš Dojčan / Gabriel Vitéz - klávesy.  O skupine dodal Mgr. Štefan Prešinský : "Trvanie skupiny bolo asi dvojročné. Stroskotali sme na klávesákovi, ktorému veľmi chýbali skúsenosti."


Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
(žiadne nahrávky sa nezachovali)

Neptún (1984 - 1986)
Miroslav Dragúň a Anton Sedláček sa rozhodli v roku 1984, že založia hudobnú skupinu. V obci objavili ďalších talentov v primeranom veku a to Jána Kozára a Juraja Kajana. Po krátkej dobe sa k štvorici pripojil i Marián Hačko z Rastislavíc a tak vznikla skupina Neptún v zostave : Miroslav Dragúň - sólo gitara; Ján Kozár - sólový spev, rytmická gitara; Anton Sedláček - basová gitara; Juraj Kajan - bicie a Marián Hačko - klávesy. Po odchode M.Hačka z kapely nastúpil na post klávesáka Marek Dragúň. Za zmienku stojí uviesť že mal iba 13 rokov. Rodičia túto skutočnosť akceptovali iba preto že hral v kapele so svojim starším bratom Miroslavom Dragúňom.
Neptún sa zameriaval hlavne na účinkovanie na svadbách, čomu prispôsobil aj repertoár. Skladal sa z ľudových pesničiek, vhodne dopĺňaných populárnymi piesňami. Skupina sa nevyhla personálnym zmenám, a tak si v nej zahral Ivan Očenáš - basová gitara a Ján Vrabec - bicie nástroje. Zanikla v roku 1986 na tie časy typickým spôsobom, odchodom chlapcov na vojnu.


Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
(žiadne nahrávky sa nezachovali)

Preš
Milan Perný účinkoval od roku 1989 do roku 1992) . Zloženie skupiny : Marek Dragúň - klávesy, spev; Miroslav Dragúň - gitara, spev; Ivan Očenáš - bass gitara, spev; Milan Perný - bicie

Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
(žiadne nahrávky sa nezachovali)
 

Pacific (Tibor Perný a bývalí členovia Úsvitu)  
Snahou o zachovanie hudobnej kontinuity zvukového technika Tibora Perného bolo vytvorenie skupiny PACIFIC, ktorá pôsobila v obci Lipová pri Šuranoch pod zaštitou Telovýchovnej jednoty Lipová. A tak vznikol po rozpade Úsvitu následnícky PACIFIC.
Zloženie skupiny :
Skupina pozostávala z bývalých členov ÚSVITu a varhaníka z Nového Sveta (osada pri Šuranoch), bubeník Ján Štepanay, Komjatice a doprovodný gitarista z Lipovej. Kapela sa rozpadla okolo roku 1985.

Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
(žiadne nahrávky sa nezachovali)

www.kaufman.ddm.sk

Rocky (1986 - 1989)
Po rozpade skupiny Apendix začal Štefan Prešinský spolu s Vladom Leckéšim hrať v Šurianskej kapele Rocky, ktorá pôvodne hrala výlučne rockové veci. Po nespočetných výmenách hudobníkov zostali vo štvorici : Vlado Leckéši – gitara, Štefan Prešinský – basgitara, Vlado Mach (Palárikovo) - klávesy a Igor Žemberi (Šurany) – bicie. Štefan Prešinský vlastnými slovami : "Trvanie kapely bolo 1986 až 1989. Kapela sa rozpadla veľmi nechutným spôsobom – konečne sme všetci prišli na to, ako sa bubeník Igor Žemberi obohacoval na celej kapele a doslova nás okrádal."

Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
(žiadne nahrávky sa nezachovali)

Expo  (1989 - 1992)
Od r. 1989 až do roku 1992 – skupina Expo – Semerovo. Komerčne veľmi vyhranená na svadby. Z Komjatičanov tam bol iba Štefan Prešinský. Skupina sa rozpadla po odsťahovaní bubeníka do Trenčína.

Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
 

Kredit  (1993 - súčasnosť)
Rok 1993 bol pre Štefana Prešinského pokojný, bez muziky, ale akýsi prázdny. V r. 1994 s Dušanom Polákom založil skupinu Kredit, ktorá funguje dodnes. Zloženie: Gitara- Dušan Polák, klávesy – Marek Dragúň (Komjatice), speváčka Naďa Zacharová a Štefan Prešinský  – basa. Hrajú bez bicích, ktoré sú nahraté.

Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
 
Fosílie (2004 - súčasnosť) (oldies,country, folk, 60s, 70s, 80s)
 

Duo Fosílie vzniklo v r. 2004. Základom jej vzniku bola moja myšlienka hrať živú hudbu a takú, ktorej by každý rozumel. V tom čase Štefan Prešinský hral (a ešte stále hrá) v skupine Kredit – zábavy, plesy, svadby. Keďže sa tu jedná o položivú produkciu, ako muzikanta ho to podľa jeho slov neuspokojuje.

Pôvodná myšlienka bola hrávať pesničky pre strednú vekovú vrstvu, ale postupne sa situácia vykryštalizovala tak, že boli  nútení hrať prakticky všetko. Preto aj názov Fosílie, lebo pôvodný program sa mal volať „Vykopávky“, tak aby to spolu nejako ladilo. Hrávajú prakticky 6 – 8-krát do mesiaca po reštauráciách a  kluboch. Na akciách sa občas objaví aj speváčka zo skupiny Kredit, Naďa Zacharová.

Jedná sa o 100% živú produkciu. Repertoár tvorí asi 300 slovenských a českých notoricky známych pesničiek. Skupinu tvoria :
Dušan Polák – gitara ( je aj členom skupiny Kredit ) a Štefan Prešinský  – druhá gitara.

Diskografia / nahrávky ktoré sa zachovali :
Záznam z koncertu v Komjaticiach 12.7.2008

Kontakt :
hudobná skupina Fosília sk+cz hity 100% live music
tel : Polák 0905 829 069  d.polak@zmail.sk  / Mgr. Prešinský : presinsky1@post.sk 0905 917 099

Alexander Horváth
(saxofón /štýl ludové, jazz, swing)
 

Hral v Úsvite tesne pred rozpadom, dnes pôsobí ako sóloví saxofonista. Hrá rozličné štýly od ľudoviek, cigánskych, maďarských až po jazzové, rockandrollové a swingové skladby.

Alexander Horváth - Live In Bistro "Rychlik"Alexander Horváth - Live In Bistro "Rychlik"

Júlový koncert v Bistre "Rýchlik" (Komjatice)

 

 

Alexander Horváth - Live In Bistro "Rýchlik"(Komjatice)
 

Milan Perný /ml./ (folk, country, folklore, pop)

akordeón, klávesy, flauta,
husle, gitara, sólovo ako DJ MINO

 

Lucas Perny (drum solo, experimental, psychedelic)

 

AXXE (art rock, barokové variácie, vlastná tvorba)
Nitrianska skupina v zložení Aurel Jansčák / Hammond, organ /, Redy Kaufman /basgitara/, Stano Kertész /bicie/. (vlastná tvorba,art rock,barokové variácie,E.L.P)

 Vystúpenia :
7.06.2008 - Frankie Rock Club

  skupiny/hudobníci z Komjatíc / kultúrne inštitúcie v obci

Dies Effertum Irae   (old school punk rock)
Ako napísali... "Šuriansky punk-rock, s Komjatickým nádychom, ovplyvnený Lipovskou avantgardou sedemdesiatych rokov." Skupina bola založená v júli 2008 a má za sebou množstvo koncertov. Patrí k naúspešnejším kapelám hrajúcich v Komjaticiach.

Zloženie skupiny :
Maťko aneb,,Kolík´´- Bicie
Adrián aneb,,Ciprián" - Basa,
Majko - Spev, gitara-solo
Marek aneb,,Vinkel´´ - Gitara,

Diskografia :
Debutové CD (2009)

 

bandzone
 

Old Herold (punk rock)

http://bandzone.cz/oldherold

   
In Memories (screamo-punk)

http://bandzone.cz/inmemories

 

   
Vigília (gospel-rock/metal)

http://bandzone.cz/vigilia

RIPain (metal)

http://bandzone.cz/ripain

Diesel (heavy-trash)

http://bandzone.cz/diesel

Tibor Seidl (classical)

http://bandzone.cz/tiborseidl

Irónia  Os   (hard rock)
Vznik kapely  (zdroj http://www.mkmb.cz/u/ironia-os/ )
Skupina vznikla po zániku skupiny Vyškrtnutý zo zoznamu. V októbri 2006 začali hrať Martin Laurinc po večeroch spolu s  Tiborom Seidlom. Spočiatku to bolo iba pre zábavu no neskôr začali hľadať bassgitaristu a tak si privolali ex-Vyškrtnutého zo zoznamu Marcela Dragúňa. Po jeho príchode na prvú skúšku sa k nim pridal. Začínali cover verziami Metallica, GnR a Kabátu, neskôr prešli na vlastnú tvorbu. Prvý vystúpením bol vystúpenie v zábavnom programe ZŠ Komjatice v decembri 2006. V skupine začala neskôr spievať Nikoleta Schusnixová a začali intenzívne tvoriť vlastné piesne. Na jeseň 2007 nahrali prvé demo. Skupina sa rozpadla v roku 2009 odchodom Marcela Dragúňa do kapely Neverback.

Zloženie skupiny :
Marcel Dragúň - bassgitara, klávesy, spev
Tibor Seidl- gitara, spev
Nikoleta Schusnixová- Spev
Martin Laurinc- bicie

Diskografia :
Demo 2008



 

bandzone
mkmb

Videoklipy :


video 

Wyskrtnutý zo zoznamu (punk rock) 
Školská skupina pôsobiaca na akciách základnej školy Komjatice v troj zostave bez bicích v punk rockovom štýle. Neskôr sa skupina rozpadla a zvyšní členovia založili Iróniu Us.


Zloženie skupiny :
Palo Hlinka - gitara, spev
Tibor Seidl - gitara,
Marcel Dragúň - bass gitara, spev

 

Diesel (punk) 
O nás (zdroj http://bandzone.cz/diesel )
Metalová skupina z Komjatíc fungujúca asi od roku 2002. Vystriedalo sa v nej veľa členov. Zostali iba "Ondriš", "Švéd", "Hroch" a pridal sa nový člen, sólový gitarista "Saša". Momentálne skupina pracuje na nových skladbách.

 

(trash metal) 
BIO  (zdroj http://bandzone.cz/flag)
Kapela Flag funguje od roku 2002, ale jej počiatky siahajú už do roku 1999 (kedy mal bubeník 9 rokov :-D pozn.au.). Gitarista a spevák Michal „Xavantes“ Novoveský, silne ovplivnený rannou tvorbou Sepultury, Slayeru a i. začal vybrnkávať prvé melódie na španielke a vypožičaných gitarách. Neskôr touto hudbou ovplivnil aj svojho mladšieho brata Martina „Čvira“ Novoveského a spolu začali jammovať vo svojej izbe na hrncoch a iných domácich spotrebičoch. Prišli prvé bicie a s nimi aj ďalší člen a zakladateľ kapely Rado Fulier. Začali skúšať u neho v pivnici. Po istom čase sa k nim pridali aj gitarista Šaňo Kársay a Martin Pécsy. Presťahovali sa do skúšobne do NR. Všetci traja museli kapelu opustiť kvôli štúdiu v zahraničí a pod. Presťahovali sa do rodného bydliska, kde skúšali v garáži spolu s kapelou Agresívna Provokácia. Neskôr sa k nim pripojil bassgitarista Roman Beňo, ale po roku musel odísť za prácou do zahraničia. Skúšobnu opustili a presťahovali sa domov (doslovne). Kapela prednedávnom obsadila post druhého gitaristu. Je ním Ondrej Čičman zo Šurian, ktorý je pripravený prežívať s chalanmi radosti a starosti, ktoré ich čakajú :-).

Zloženie skupiny :
Michal „Xavantes“ Novoveský - gitara, spev
Ondrej Čičman - druhá gitara
Martin  „Čviro“ Novoveský  - bicie


Diskografia :
Demo : Holy_Shit; Gentil_Token; Suffering_Should_Be_Creative

Herpes (punk/rock/metal) 
Kapela z Komjatíc hrajúca začiatkom 00s.

Zloženie skupiny :  (Hlinka/Šipula/Mráz/Čviro)
  Koncert v pohostinstve Včieľka
 

Imrichova Klebeta (grunge/rock) 
Kapela funguje od roku 1994 s malými personálnymi zmenami až do dnes. Zakladajúci členovia kapely boli všetko chalani z Komjatíc:


Paťo Kelemen - gitara, spev
Roman „ Sova „ Kminiak - gitara
Maroš „ Marry“ Baťo - basgitara
Dodo Baťo - bicie


Začínali v dobe rozkvetu „grunge“ a tohto žánru sa kapela aj začiatkom držala. V tej dobe koncertovali po kluboch a krčmách hlavne v okolí Komjatíc , NZ, NR ale boli aj koncerty v Bratislave. Vybrali si tŕnistú cestu prezentovania výlučne vlastnej tvorby čo sa samozrejme stretávalo so zmiešanými odozvami. Patrik Kelemen dodáva : "pamätám si dvojhodinové koncerty psychadelických improvizácií, no paráda...". Postupom času sa trošku „učesali" ale rockový náboj im zostal dodnes. V roku 1997 odišiel z kapely bubeník Dodo Baťo a nastala malá kríza ktorá viedla do ročnej pauzy. Na miesto bubeníka po roku ničnerobenia zohnali Viktora Beckera z už tiež neexistujúcej Šalianskej kapely Paruky. Ďalšou významnou zmenou bol odchod ( inak skvelého basgitaristu ) Marryho, na ktorého post sa posunul Sova ktorý mal už aké, také skúsenosti s hraním na basu. V tejto základnej rockovej zostave fungujú až do dnes. Aj keď je to divné ale za ten čas nenahrali žiadny významní nosič aj keď nejaké demá sa samozrejme splodili. Imrichová Klebeta je viac kapela koncertov. "Najhlavnejšie je ale to, že sa muzikou bavíme a žiadne prehnané ambície sme nikdy ani nemali." dodal Paťo Kelemen.


Dnešná zostava :
Gitara, spev – Paťo Kelemen - gitara, spev
Roman „ Sova „ Kminiak - basgitara
Viktor Becker - bicie

Zdroj informácii : Paťo Kelemen

 
Ďalšie metalové a punkové kapely Komjatice

R.I.P., Armagedon, Beerstreet boys, Karneval


 

 

 

 

 
Hudobníci z Komjatíc/pôsobiaci v Komjaticiach (vyššie nespomenutý/spomenutý)
Gitaristi
Jaroslav Kamenický
Tibor Seidl
Michal „Xavantes“ Novoveský
Milan Kuzmický
Elo Hlinka 
Saša
Daniel Nosioan
Mirslav Kriška
Peter Anton Behúl
Jaroslav Šilhavík
Igor Machata
Peter Machata
Štefan Prešinský
Vladimír Leckéši
Roman Jiránek
Miroslav Dragúň
(uvedomujem si že tu chýba veľké množstvo mien,
prosím ak viete pomôct, kontaktuje ma na e-mail johndensmore@azet.sk)
Bassgitaristi
/kontrabas
Marcel Dragúň
V. Šipula
Ľudovít Kaufmán

Ado Mráz
Peter Polák
Oto Osina
Jaroslva Horváth
Milan Zeleňák
Peter Machata
Miro Križan
Štefan Prešinský
Anton Sedláček
Ivan Očenáš
Elemír Prešinský
Klávesáci
Milan Perný
Marek Dragúň
Gabriel Vitéz
Marián Hačko
Alexander Krajčovič
Bubeníci
Martin  „Čviro“ Novoveský
Lucas Perny
Miro Klubučník
V. Smolárik
Milan Perny starší
Martin Laurinc
Šipula st.
L. Kečkeš
Anton Trstenovič
Jozef Šafár
Štefan Imrich
Vladimír Šulík
Jozef Šafár
Ján Štepanay
Peter Bánay
Štefan Kollár
Ján Behúl
Ján Vrabec
 
Sexofonisti
A. Horváth
Oto Osina
P. Behúl
F. Otahál
Harmonikári
Milan Perný
Jozef Královič
Viliam Žikmund


Ak sa nenachádzate v zozname hudobníkov a ste z Komjatíc, môžete ma kontaktovať na e-mail railman@szm.sk

 

Folklórna, folková, svadobná a ľudová hudba

Miešaný spevácky zbor Ondreja Cabana pri Miestnom odbore Matice slovenskej v Komjaticiach
Detský folklórny súbor  " Mladosť "
Súbor  " Helička  "  Komjatice 
Súbor 
" Nádej " pri KD    Komjatice
Milan Perný (DJ Miňo)

 

www.zsockomjatice.edu.sk

www.komjatice.sk

Gospelová hudba v Komjaticiach
V neposlednej rade v obci Komjatice majú dlhodobú  tradíciu gospelové skupiny. Dodnes príležitostne hrávajú pri omšiach či iných sviatostných akciách. V skupinách sa vystriedalo veľké množstvo ľudí.

 

www.zsockomjatice.edu.sk

www.komjatice.sk

© Lucas Perny 2007 - 2008